W dniach 6,7 i 8 października odbył się biwak 2. drużyny skierniewickiej. Zostałyśmy miło przyjęte w Szkole Pijarskiej w Łowiczu gdzie miałyśmy zapewniony nocleg. Pierwszego dnia nauczyłyśmy się nowej piosenki, zrobiłyśmy prace plastyczne a następnie szykowałyśmy się do snu. Gdy wszystkie harcerki były już w swoich śpiworach dostałyśmy poczęstunek i oglądałyśmy ciekawą bajkę. Następnego dnia były warsztaty. Nauczyłyśmy się robić guzy, poduczyłyśmy się alfabetu Morse'a, zrobiłyśmy własnoręcznie notesy i gotowałyśmy posiłki. W niedzielę, z samego rana poszłyśmy do kościoła na Mszę Św. Po niej bawiłyśmy się w przeróżne zabawy na placu przy restauracji "Polonia". Po zabawach odbył się apel, na którym Ola i Marta składały przyrzeczenia. Po apelu przyszedł czas na sprzątanie i powrót do domu. Cały biwak był bardzo udany i wszystkim się podobał.

 

Ola Kołaczek ochotniczka

zastęp Nietoperz

W dniach od 29 lipca do 10 sierpnia odbył się obóz 2. drużyny skierniewickiej w Woli Rudzkiej koło Opola Lubelskiego. Zebrałyśmy się ok. godziny 6 rano na łowickim dworcu PKP skąd wyjechałyśmy pociągiem do Woli Rudzkiej w składzie 2 druhen i 18 dziewczyn podzielonych na trzy zastępy : Raniuszka, Rysia oraz Łasice.

Wakacje to czas na który wszyscy zapewne ze zniecierpliwieniem czekają 10 miesięcy. Już pierwszego dnia szkoły myśli wielu uczniów odbiegają do tych dwóch miesięcy wolnych od nauki. Wydaje się, że to czas odpoczynku i relaksu. Ale nie dla wszystkich...

Biwak jesienny na wzmocnienie kości wartości: tych Bożych i skautowych, tych dziewczęcych i przyjacielskich.

Bo mocne kości budują mocny kręgosłup. Mocny kręgosłup trzyma mocno w ryzach całe ciało, od czubka głowy aż po paliczki stóp. 

Podkategorie